Dom

Zalety stosowania baterii trójdrożnej Flow Comfort

Dzięki nowym możliwościom technologicznym jesteśmy w stanie zadbać nie tylko o ekologię, ale w trosce o zmianę naszego środowiska sięgamy po łatwe i funkcjonale rozwiązania. Dodatkowo jeżeli chcemy zaoszczędzić czas i pieniądze warto zdecydować się na zakup systemu filtrującego Flow Comfort marki Dafi, który zapewni nieograniczony dostęp do zdrowej i  pysznej wody prosto z kranu dla całego gospodarstwa domowego. 

Jak działa system filtrujący Flow Comfort?

Zaletą stosowania filtra jest przede wszystkim łatwy i szybki montaż w połączeniu z prostą obsługą. Innowacyjna technologia polegająca na filtracji wody wprost do naszego kranu zapewnia wysoką jakość wody pitnej pozbawionej szkodliwych składników. Jak to wygląda w praktyce? Woda przedostaje się przez warstwy włókniny polipropylenowej, blok węglowy a także złoże jonowymienne, w których zachodzi proces zmiękczania wody. Oprócz tego filtr posiada głowicę, dzięki której jesteśmy w stanie zredukować ilość twardości węglanowej. Ma to ogromny wpływ nie tylko na jakość wody pitnej prosto z kranu, ale także na ograniczenie twardości i zmniejszenie zawartości chloru. Zastosowanie sytemu filtrującego zapewni stały dostęp do zdrowej wody kranowej, bogatej w potas oraz wiele cennych składników. 

Gdzie może być stosowany system Flow Comfort?

Filtr do wody może być zainstalowany pod zlewem kuchennym, pobierając wodę kranową z głównego ujęcia. Dodatkowo system filtrujący może być wykorzystany również w dystrybutorach wody, dostępnych nie tylko w gospodarstwach domowych. Regulacja poziomu ograniczania twardości węglanowej działa na zasadzie ustawień filtra w kierunku głowicy poprzez odpowiednie oznakowanie. Warto pamiętać, że konfiguracja odnośnie poziomu filtracji wody powinna zostać wykonana po uprzednim zbadaniu jej twardości w wodociągach. Podczas użytkowania sytemu filtrującego poziom filtracji może być regulowany. Wszystko zależy od jakości i twardości wody, którą można sprawdzić przy użyciu pasków do testowania, dołączonych do zestawu. 

Co wchodzi w skład zestawu filtrującego Flow Comfort?

Decydując się na zakup systemu filtrującego w zestawie otrzymamy:

  • baterię trójdrożną w chromowanym kolorze, która przeznaczona jest do wody filtrowanej,
  • wkład filtrujący o oznaczeniu D1 redukujący nadmierną twardość wody oraz poprawiający jej smak,
  • głowicę wkładu filtrującego,
  • elektroniczny wskaźnik LED informujący o wymianie wkładu filtrującego,
  • uchwyt do zainstalowania filtra wody na ścianie,
  • trójnik z zaworem oraz elastyczny wężyk,
  • pasek do sprawdzania twardości wody,
  • pozostałe akcesoria niezbędne do montażu.

Wybierając system filtrujący Flow Comfort mamy pewność, że woda w kranie będzie nie tylko smaczna, ale także bezpieczna i zdrowa. Użycie filtra zabezpiecza sprzęty kuchenne przed nadmiernym osadzaniem się kamienia, co pozwala zaoszczędzić czas na codzienne porządki. Przefiltrowana woda świetnie sprawdzi się jako dodatek do przyrządzania dań bez wcześniejszego przegotowania, a spożywana bezpośrednio, zniweluje ilość zużywanego plastiku.