Blog

Podłoga z czarnych płytek imitujących marmur

Coraz więcej osób decyduje się na wybór płytek o wyglądzie kamieni naturalnych, takich jak granit, łupek, trawertyn, piaskowiec czy marmur.

Możemy takie płytki zastosować na ścianach i podłogach w dowolnym pomieszczeniu, a jeśli płytki są wykonane z gresu, można je również instalować na zewnątrz, ze względu na mrozoodporność i wysoką trwałość na uszkodzenia. W sprzedaży znajdziemy niezwykle bogatą kolorystykę i wzornictwo płytek inspirowanych naturalnymi kamieniami, zatem każdy znajdzie odpowiednie płytki do wykończenia pomieszczeń zgodnie ze swoim gustem.

Podłoga z czarnych płytek imitujących marmur

Gustownie urządzona łazienka z płytkami Egen Saint Laurent

Płytki o wyglądzie marmuru to nie tylko białe płytki z ciemnym czy złotym żyłkowaniem, ale również płytki czarne z białymi lub złotymi żyłkami, a także inne ciekawe kolory, jak zielony, niebieski, czerwony, różowy. Z pewnością czarne płytki z kolorowym żyłkowaniem są nie tylko piękne, ale również oryginalne i wprowadzą do łazienki atmosferę elegancji i luksusu. Płytki gresowe są zdecydowanie tańsze niż płytki z prawdziwego kamienia, dodatkowo są niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości, trwałe, odporne na uszkodzenia i wodoodporne, zatem doskonale sprawdzają się w łazience, przedpokoju czy kuchni.

Współczynnik rozszerzalności i kurczenia termicznego jest skromny i nie zmienia się wraz z temperaturą, dlatego płytki gresowe idealnie nadają się do zastosowania wraz z ogrzewaniem podłogowym. Płytki gresowe o wyglądzie marmuru są tańsze w zakupie i łatwiejsze utrzymaniu. Warto wybierać płytki w gatunku pierwszym, z gresu rektyfikowanego, co oznacza, że płytki są precyzyjnie docinane po wypaleniu, możemy zatem zastosować minimalną fugę.

Płytka gresowa Egen Saint Laurent o wyglądzie czarnego marmuru jest odporna na ścieranie i ma wysoki połysk, zobacz na stronie http://plytkigres.yblog.pl/jakie-plytki-sprawdza-sie-w-naszej-lazience/. Taki odważny kolor płytek sprawdzi się nie tylko w łazience, ale również w salonie czy w przedpokoju. Dodatkowo gres ma znacznie lepsze właściwości fizyczne niż naturalny marmur, jest odporny na wodę, ścieranie, nie nasiąka wodą, jest mrozoodporny i antypoślizgowy, co pozwala na wszechstronne zastosowanie takich płytek.