Dom

Łazienka w ciemnej tonacji

Wybierając kolorystykę łazienki należy zwrócić uwagę na płytki, możemy wybrać wiele modeli jasnych, płytki ciemniejsze czy też czarne.

Obecnie bardzo popularny jest gres czarny matowy, są to płytki, które charakteryzują się bardzo eleganckim wyglądem. Możemy wybrać czarne płytki na podłogi oraz ściany, jak również dopasować inne kolory, aby nieco rozjaśnić przestrzeń.

Łazienka w ciemnej tonacji

Czarny gres matowy do łazienki

Czarne płytki bardzo dobrze sprawdzają się w przestrzeniach o nowoczesnej estetyce, mogą być podstawą do stworzenia ciekawego wystroju. Do koloru czarnego łatwo wybierzemy także inne płytki, jasne czy też kolorowe, różne elementy wykończenia. Mogą być to metalowe wieszaki w kolorze srebrnym czy też złotym, listwy wykończeniowe. Przyjmuje się, że ciemne płytki najlepiej zastosować jest w dużej łazience, jednak wybór odpowiednich dodatków może bardzo pozytywnie wpłynąć na aranżację. Dodatkowo jeżeli wybierzemy płytki połyskujące czy też trójwymiarowe, wówczas łazienka może wiele zyskać. W przypadku ciemnych płytek możemy wybrać fugę jasną, ciemną czy też srebrną lub złotą, co podkreśli wygląd płytki.

Bez względu na to, czy wybierzemy gres czarny połyskujący czy też matowy, należy zwrócić uwagę na właściwości, nasiąkliwość, czyli absorpcję wody. Jest to szczególnie istotne w przypadku łazienkowych płytek podłogowych, powinny one posiadać zabezpieczoną powierzchnię, aby woda nie wsiąkała w płytkę. Jeżeli chcemy wykorzystać płytki również w innych pomieszczeniach, wówczas warto zwrócić uwagę na odporność na ścieranie, wytrzymałość na nacisk. Szczególnie jeżeli płytki będziemy musieli ułożyć w przedpokoju, powinny one posiadać odpowiednie właściwości. Płytki matowe mogą być zaimpregnowane przez producenta, dzięki czemu będą gotowe do użytkowania. W niektórych przypadkach możemy wykorzystać raz na pewien czas impregnaty, jeżeli zauważymy na płytkach ryski.

Możemy dobrać płytki gresowe różnej wielkości, także mniejsze, które posłużą do zabudowy wanny czy też kabiny prysznicowej. Wiele modeli możemy kupić na stronie https://kaflando.pl, będą to płytki, które sprawdzą się na podłodze oraz na ścianie, płytki w różnych kształtach, możemy łatwo dobrać rozmiary do wielkości danego pomieszczenia.