Blog, Dom

Korzystasz z dostawy wody do biura lub domu? Istnieją (jeszcze) wygodniejsze rozwiązania!

Odpowiednie nawadnianie organizmu jest niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Z tego względu wiele osób szuka sposobów na łatwiejszy i wygodniejszy dostęp do smacznej wody pitnej. Idealnym rozwiązaniem jest filtr przepływowy lub dzbanek filtrujący.

Kupowanie wody w butelkach plastikowych ma coraz mniej zwolenników. Duża rolę odgrywa tu kwestia ekologii – plastik zanieczyszcza wody, gleby i powietrze. Nie bez znaczenia są także kwestie ekonomiczne i te związane z wygodą użytkowania. Istnieją bowiem sposoby na uzyskanie smacznej wody pitnej, które są dużo bardziej komfortowe.

Woda w baniakach i z dostawą do domu – czy warto?

Kupowanie wody w większych pojemnościach niż 1,5-litra jest bardziej ekonomiczne i przyjazne środowisku. Pięciolitrowe baniaki nie są jednak poręczne. Trudno też zazwyczaj donieść je do domu – zwłaszcza gdy nie mamy samochodu lub mieszkamy w bloku bez windy.

Stąd nieraz pojawia się pomysł na zamawianie wody do domu lub biura. W tym przypadku musimy jednak dysponować miejscem na baniak, ponieważ dowóz możliwy jest zazwyczaj tylko raz w miesiącu. Woda w baniaku może zaś stać nie dłużej niż 72 godziny, ponieważ po tym czasie mogą namnażać się w nim bakterie, w tym niebezpieczne dla zdrowia legionelli i coli. Galony z wodą są też bardzo ciężkie. Nie każdy ma na tyle siły, by dźwigać czy unieść 11 litrów wody.

Dostawa wody do domu – czym ją zastąpić?

Problemu z rozwojem bakterii, dowozem, dźwiganiem, a nawet szkodliwością dla środowiska naturalnego nie ma w przypadku innego rozwiązania – dzbanka z filtrem i filtrów przepływowych.

Filtry przepływowe są bezobsługowe i komfortowe w użytkowaniu. Dzięki nim możemy korzystać z wody filtrowanej prosto z kranu! Wystarczy podstawić szklankę i napełnić ją wodą. Dodatkowo są łatwe w montażu i, ponadto, pozwalają chronić sprzęty AGD przed kamieniem dzięki zmiękczaniu wody. Idealnie nadają się do kuchni, w których powierzchnia blatów jest ograniczona.

Zarówno filtry przepływowe, jak i dzbanki filtrujące usuwają z wody zapach i smak chloru, a także drobinki żwiru czy rdzy, które mogą przedostawać się z instalacji. Dodatkowo usuwają pestycydy i metale ciężkie. Co więcej, można wybrać dzbanek dopasowany do naszych potrzeb – zarówno pod względem kolorystyki, jak i pojemości. Więcej informacji o filtrach przepływowych i dzbankach filtrujących dostępnych jest na stronie https://dafi.pl/blog/.