Dom

Czy podłoga z paneli będzie dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem

Łatwość montażu to kluczowa zaleta podłóg z paneli laminowanych.

Większość właścicieli domów może od razu przystąpić do instalacji, bez konieczności zdobywania specjalnych umiejętności lub zakupu narzędzi specyficznych dla branży. Małe pomieszczenie można zwykle ukończyć w ciągu trzech do czterech godzin nie posiadając żadnego doświadczenia. Możesz oszczędzić nieco pieniędzy instalując podłogę z paneli samodzielnie, bez konieczności zatrudniania fachowców.

Czy podłoga z paneli będzie dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem

Wybierz do swojego domu panele podłogowe sosna

W podłogach z paneli zastosowano system zatrzaskowy, w którym krawędzie i końce desek łączą się ze sobą. Taka podłoga po prostu spoczywa na podłożu bez konieczności klejenia czy wbijania gwoździ. Podłoże i podkład powinny być tak płaskie, jak to możliwe, aby podłoga z paneli była równa, trwała i estetyczna. Podłoga z paneli może być dobrym wyborem, jeśli jesteś majsterkowiczem lub masz ograniczony budżet. Produkty te są zazwyczaj tańsze i łatwiejsze w montażu niż porównywalne podłogi przyklejane lub przybijane gwoździami. Nowoczesne panele są wysokiej jakości, świetnie odwzorowują wygląd drewna czy kamienia i mogą być nawet wodoodporne, zatem możemy je położyć w dowolnym pomieszczeniu.

Możesz nawet znaleźć panele podłogowe o mocno postarzanym wyglądzie, zadrapane, wyszczerbione, porysowane i usiane otworami po gwoździach jak prawdziwe drewno. Ale te produkty są droższe, ponieważ deski muszą być dość grube, aby wytrzymać tak głęboko teksturowane tłoczenie. Porównując zalety i wady podłóg laminowanych z drewnem, można zauważyć, że laminat jest tańszy i trwalszy, łatwy w montażu, ale trudniejszy w naprawie. Koszt desek winylowych jest mniej więcej taki sam jak w przypadku paneli laminowanych, chociaż deski winylowe są prawdopodobnie lepszym materiałem podłogowym.

Wybór materiału na podłogi zależy oczywiście od naszych finansów i gustu, a także wystroju pomieszczenia, jaki chcemy osiągnąć. Do nowoczesnych wnętrz odpowiednie będą eleganckie panele podłogowe sosna w dość jasnym kolorze. Z pewnością wysokiej jakości podłoga jest opłacalną inwestycją, ponieważ przetrwa wiele lat użytkowania bez uszkodzeń.