Motoryzacja

Czym charakteryzują się nowoczesne ciągniki siodłowe?

Obecnie producenci ciągników siodłowych poszukują różnych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie zużycia paliwa, bardziej oszczędną jazdę.

Oczywiście stosuje się także wiele udogodnień związanych z bezpieczeństwem, kontrola trakcji, przewidywania sytuacji na drodze. Samochody serii DAF CF są bardzo nowoczesnymi ciągnikami siodłowymi, które można wyposażyć w różne silniki, wersje kabiny. Możliwa jest także konfiguracja osi oraz podwozia. W ten sposób możemy uzyskać transportu różnego rodzaju, mogą być to samochody przystosowane do transportu cystern, standardowych przewozów, a także wiele pojazdów specjalistycznych.

Czym charakteryzują się nowoczesne ciągniki siodłowe?

Zalety ciągników siodłowych DAF CF

W przypadku długich tras kierowca spędza w kabinie dużą ilość czasu, dlatego powinno być to maksymalnie komfortowa kabina, która zapewnia także bezpieczeństwo. Oczywiście należy zwracać uwagę na ergonomię, możliwość sterowania wieloma funkcjami z kierownicy, jak również wygodą podczas jazdy. Oczywiście możemy znaleźć wygodne fotele, które mogą być także regulowane w różnych płaszczyznach, dodatkowo regulowane mogą być pasy bezpieczeństwa. Jest to kabina o wysokości 2,2 m, jest zatem wygodna, możemy także znaleźć tutaj przestrzeń sypialną, która zapewnia odpowiedni odpoczynek kierowcy.

Ciągniki siodłowe mogą być wyposażone w silnik o pojemności 12,6 litra, który zapewnia moc 410, 460 lub 510 koni mechanicznych przy niskim zużyciu paliwa, które spełniają normy Euro 5. Są to jednostki sześciocylindrowe, które charakteryzują wysokie osiągi, z pewnością będzie to istotne na długich trasach, gdzie liczy się niezawodność.

Ciągniki siodłowe DAF CF wyposażone są w nowoczesne podwozie, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w przypadku zawieszenia pozwala także zmniejszyć masę własną pojazdu. Oczywiście ciągniki siodłowe DAF można wykorzystać do transportu różnych towarów, również sypkich czy też płynnych. Jest to bardzo uniwersalny ciągnik siodłowy, który wykorzystywany jest na całym świecie.