Motoryzacja

Specjalistyczne naczepy dla firm transportowych

Firmy zajmujące się transportem międzynarodowym z pewnością wykorzystują różnego rodzaju ciągniki siodłowe oraz naczepy.

Będą one oczywiście przystosowane do określonego rodzaju towaru. Mogą być to naczepy z plandeką, firankowe które pozwalają na łatwy załadunek z boku, lub też kontenery, które ładujemy z tyłu. Naturalnie będą to naczepy umożliwiające przewóz palet, często są do naczepy na 16 sztuk palet euro. Naturalnie możemy wybrać także inne zabudowy, które pozwolą na przewóz różnych materiałów.

Specjalistyczne naczepy dla firm transportowych

Rodzaje naczep do ciągników siodłowych

W przypadku przewozów materiałów płynnych wykorzystuje się naturalnie cysterny. Mogą one służyć do przewozu produktów spożywczych, przykładowo mleka, często widzimy także ciągniki siodłowe, które posiadają naczepę z paliwem, gazem. Oczywiście często przewożone są także różnego rodzaju substancje chemiczne. Naturalnie warto zwrócić uwagę, iż możemy także wykorzystać naczepy z podłogą ruchomą, w tym przypadku zarówno rozładunek, jak i załadunek towarów, będzie bardzo wygodny. Dobrze sprawdzi się w przypadku palet, ale także towarów przewożonych przykładowo w workach.

Może być to także wywrotka, duże naczepy umożliwiają przewóz dużej ilości sypkich materiałów budowlanych, przykładowo piasku, mogą być to także specjalne silosy do przewozu materiałów sypkich. Naturalnie możemy wykorzystać także naczepy do przewozu zwierząt, w przypadku pomocy drogowej będzie to laweta czy też naczepa niskopodwoziowa, którą możemy przewozić maszyny budowlane czy też ciężki sprzęt rolniczy.

Obecnie wiele firm prowadzi wynajem ciągników siodłowych oraz różnego rodzaju naczep, można także znaleźć firmy, które oferują długoterminowy wynajem plandek. Dzięki temu możemy prowadzić więcej przewozów, nawet jeżeli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, wówczas możemy go wynająć. Będzie to z pewnością koszt dla działalności gospodarczej, zatem możemy odpisać wynajem od podatku.