Motoryzacja

W jaki sposób można kontrolować flotę w firmie logistycznej?

Samochody ciężarowe wyposażone są obecnie w wiele rozwiązań telematycznych, między innymi może być to określenie położenia samochodu ciężarowego za pomocą GPS.

W tym przypadku położenie przekazywane jest do komputera w firmie za pomocą internetu bezprzewodowego. Dodatkowo systemy także monitorują przykładowo prędkość, zużycie paliwa czy też wiele parametrów związanych z pojazdem. Dodatkowo można także sprawdzić czas pracy kierowcy, co pozwoli na uniknięcie kosztownych mandatów.

W jaki sposób można kontrolować flotę w firmie logistycznej?

GPS z monitoringiem dla ciągnika siodłowego

Osoby odpowiedzialne za transport w firmach logistycznych mogą dzięki temu wybrać odpowiednią trasę w przypadku kiedy na trasie pojawiają się utrudnienia, odpowiednio wcześniej można wybrać objazd. Z pewnością dzięki temu możemy także monitorować czy kierowca wyrobi się w określonym czasie na rozładunek. Systemy komputerowe pozwalają na monitorowanie bardzo wielu przewozów w czasie rzeczywistym, pozwala to lepiej zarządzać całą flotą, optymalizować koszty transportu.

Z punktu widzenia właściciela firmy transportowej bardzo istotne będzie zużycie paliwa, należy sprawdzić jak jeżdżą kierowcy. Systemy tego typu mogą monitorować także hamowanie, przyspieszanie, dlatego też możemy sprawdzić czy nasz kierowca jedzie w sposób optymalny, zużywa małą ilość paliwa. Może to pozwolić na podjęcie decyzji czy wysłać kierowcę przykładowo na jazdy doszkalające. Oczywiście możemy pozyskać także dane dotyczące silnika, układu hamulcowego, wielu różnych układów które wpływają na bezpieczeństwo.

Nowoczesny GPS z monitoringiem dla ciągnika siodłowego to możliwość optymalizowania tras, zużycia paliwa. Dzięki temu możemy wyznaczyć lepsze trasy, inne godziny odpoczynku dla kierowcy w taki sposób aby niektóre odcinki pokonywał poza godzinami największego natężenia ruchu. Z pewnością systemy lokalizacyjne pozwolą na podjęcie dobrych decyzji menadżerom z branży logistycznej.