Blog, Motoryzacja

Czy warto kupić auto używane?

Beneficja motoryzacji są na wyciągnięcie dłoni.

Na nieszczęście, już od początków egzystencji tej branży, auta były dostępne wyłącznie dla bogatszych obywateli. Na szczęście obecnie rynek wtórny pozwala zaopatrzyć się w samochód nawet mniej majętnym ludziom. Należy jednakże posiadać na uwadze, że nie kupią oni nowiutkiego auta z salonu, które pachnie nowością, proponując przy tym perfekcyjny lakier lub najnowsze wyposażenie oraz gadżety technologii motoryzacyjnej. Będzie to po prostu auto używane, kupione w komisie lub też bezpośrednio od właściciela, który poprzednio użytkował auto.
Opcji kupna aut używanych jest wiele – jesteśmy w stanie udać się bezpośrednio do komisu, który specjalizuje się w sprzedaży samochodów. Tam także możemy spotkać auta poleasingowe, inaczej te egzemplarze, który były przedmiotem leasingu (najczęściej auta użytkowane przez przedstawicieli przedsiębiorstw).

Czy warto kupić auto używane?

Wyższa jakość:
Czy opłaca się kupić auto poleasingowe?

Wiele osób zastanawia się nad kupnem samochodu używanego. Wszyscy, którzy stoją przed tym wyborem muszą znać opcje, jakie proponuje współczesny rynek motoryzacyjny oraz finansowy. Tymi opcjami są samochody pochodzące od prywatnych właścicieli czy też auta służbowe, czyli poleasingowe. Druga opcja wydaje się być wybitnie atrakcyjna z wielu przyczyn. Jakich? Oto one:

• Auta polesingowe przez cały czas użytkowania muszą mieć ubezpieczenie AC oraz być serwisowane w ASO (czego w większości nie można powiedzieć o samochodach od prywatnych właścicieli), tego wymaga firma udzielająca leasingu
• Znamy pełną historię auta poleasingowego, włącznie z przebiegiem
• Auta z floty nieraz mają zadbane wnętrze, wprost w nienagannym stanie (szczególnie samochody osobowe, które służą przedstawicielom do jazdy po autostradach)
• Dobra cena, auta poleasingowe są najczęściej 10-15% tańsze w zakupie, niż samochody od prywatnych właścicieli (chociaż to naturalnie zależy od stanu oraz konkretnego modelu samochodu)

Przytoczone argumenty przemawiają za zakupem samochodu poleasingowego – warto w czasie poszukiwania samochodu używanego przyjrzeć się bliżej firmom, które handlują tego typu pojazdami.