Blog

Jak dobrać zapach perfum?

Jeżeli poszukujemy prezentu dla bliskiej osoby często wyborem będą perfumy, jeżeli znamy ulubiony zapach osoby którą chcemy obdarować możemy zakupić perfumy tej samej marki.

Niekiedy możemy także wybrać perfumy, które posiadają podobne nuty zapachowe które również mogą się spodobać. Należy pamiętać, iż zapach uwalniany z perfum może być nieco różny z upływem czasu.

Jak dobrać zapach perfum?

Nuty zapachowe w perfumach

Perfumy posiadają różne nuty zapachowe, jest to nuta głowy, są to nuty które czujemy zaraz po nałożeniu perfum, mogą być to przykładowo zapachy świeże cytrusowe. Następnie będziemy czuli nuty serca, które rozwijają zapach z czasem, mogą one pojawić się po godzinie od spryskania skóry. Często są to nuty owocowe, kwiatowe, następnie zapach przechodzi do kolejnej fazy. Na końcu czujemy nuty bazy, odpowiedzialne są za trwałość perfum, uważane za najważniejszy element, który nadaje zapachom głębi, odpowiada także za długość czasu przez jakim perfumy będą wyczuwalne na naszej skórze.

Powinniśmy pamiętać o sposobie nakładania perfum, najlepiej spryskać skórę z odległości 20 czy też 30 cm, możemy stosować je na nadgarstkach Możemy także spryskać kolana, łokcie, czy też obszary blisko tętnicy, które odpowiadają za przenoszenie zapachów na naszej skórze. Oczywiście nie powinniśmy nacierać miejsc na których znajdują się perfumy, aby nie zniszczyć oryginalnej kompozycji. Pamiętajmy, iż zapach który będziemy czuli jest tworzony nie tylko przez perfumy, ale także przez naturalny zapach naszej skóry. Oczywiście inaczej perfumy będą zachowywały się na skórze suchej oraz na skórze tłustej.

Osoby które poszukują wyjątkowego zapachu dla siebie mogą najpierw przetestować zapachy za pomocą perfum które odpowiadają zapachem oryginalnym. Mogą być to perfumy st laurent, Paul Gaultier do znana marka perfum, jest to wyjątkowy męski zapach, który charakteryzuje się się nutą wanilii, lawendy oraz gruszki. Są to zapachy nieco lżejsze, z pewnością jest to odpowiedni zapach na wiosnę czy też na lato. Dodatkowo wyczujemy lawendę, kminek czy też akcenty drzewa wanilii oraz szałwii.