Blog

Usługi oferowane przez doradców kredytowych

W dzisiejszych czasach w Polsce działa wiele firm pożyczkowych oraz instytucji bankowych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie finansowania różnych zakupów czy też inwestycji.

Oprócz tego rynek jest dość dobrze nasycony specjalistycznymi biurami prowadzonymi przez doradców kredytowych. Okazuje się, że usługi takich fachowców są bardzo przydatne i wiążą się z licznymi atutami. Nic więc dziwnego, że sięga po nie szerokie grono ludzi, którzy są zainteresowani uzyskaniem różnych typów kredytów. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat ofert przygotowanych przez biura doradztwa kredytowego.

Usługi oferowane przez doradców kredytowych

Kompleksowe wsparcie dla kredytobiorców

Istotną zaletą porządnych biur doradztwa kredytowego jest kompleksowa obsługa klientów. Przede wszystkim doradcy posiadają dostęp do ofert wielu różnych banków. Dzięki temu klienci nie muszą samodzielnie dokonywać porównania kredytów pod kątem okresu kredytowania, oprocentowania, maksymalnej kwoty miesięcznej raty czy też innych istotnych parametrów. Dostęp do tych wszystkich, zawsze aktualnych informacji można uzyskać w jednym miejscu.

Kolejnym elementem oferty porządnych biur doradców kredytowych jest wsparcie polegające na negocjowaniu z bankiem korzystniejszych warunków finansowania. Wielu takich fachowców posiada podpisane specjalne umowy z bankami, w ramach których mogą przygotować ciekawsze oferty w porównaniu z tymi, które można znaleźć samodzielnie, odwiedzając oddział banku, wchodząc na jego stronę internetową czy też dzwoniąc na infolinię. Nic więc dziwnego, że biura doradców kredytowych cieszą się tak dużą popularnością.

Warto pamiętać, że wnioskowanie o kredyt oraz przejście całej procedury finansowania może być zagmatwane. Na szczęście profesjonalne biura, takie jak na przykład http://1ekspert.pl, udzielają również pomocy w zakresie przygotowania wniosku, przygotowywania i kompletowania innych dokumentów, a także załatwiania pozostałych istotnych formalności. W ten sposób klienci mogą zaoszczędzić sporo cennego czasu, a także nerwów. Trzeba dodać, że takie wsparcie jest darmowe, ponieważ doradcy otrzymują swoje wynagrodzenie bezpośrednio od banków, dla których udało się pozyskać klientów.