Blog

Skorzystaj z tych wskazówek, aby wyhodować lepszy ekologiczny ogród!

Wielu z nas sadzi swoje ogrody wiosną i latem, aby mieć świeże warzywa dla naszych rodzin.

Chociaż nie możesz nazwać tego „organicznym”, dokładnie tak jest, jeśli nie używasz chemicznych wzmacniaczy, aby ci pomóc. Dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić, aby cieszyć się ekologicznym ogrodem, czytając te wskazówki.Uprawiaj warzywa i owoce do picia. Często pomijane, ale łatwe w uprawie są przedmioty, z których można zrobić fantastyczne i pożywne napoje. Te jagody i soki owocowe można zamrażać, konserwować lub przerabiać na wino i twardy cydr. Dobrze zrobione wino jabłkowe lub jagodowe może zaczynać się od 10-12 dolarów za butelkę, więc może to być również zysk dostępny w ogrodzie.Aby chronić swoje uprawy przed zniszczeniem przez szkodniki, takie jak jelenie i inne dokuczliwe zwierzęta, pamiętaj o bezpiecznym ogrodzeniu ogrodu. Dobre ogrodzenie powstrzyma również innych ludzi przed deptaniem twoich plonów lub, co gorsza, ich kradzieżą. Jeśli masz szkodniki, takie jak susły, możesz użyć podniesionych grządek na warzywa.Aby brud nie dostał się pod paznokcie podczas prac w ogrodzie, sięgnij po mydło w kostce! Chociaż wszyscy kochamy ogrodnictwo, żadnemu z nas nie podoba się cała ta ziemia, która utkwiła nam pod paznokciami, a której usunięcie może być tak trudne. Po prostu wydrap kostkę mydła, zanim zaczniesz pracować w ogrodzie, a kiedy skończysz, włóż ręce pod wodę, a mydło zmywa się, podobnie jak brud!Zdywersyfikuj rodzaje roślin, które uprawiasz w swoim ogrodzie. Jeśli wyhodujesz w swoim ogrodzie tylko jeden rodzaj rośliny i zostanie on zarażony chorobą, cały ogród może zostać zniszczony. Skorzystaj z tych wskazówek, aby wyhodować lepszy ekologiczny ogród!

Ponadto, jeśli uprawiasz tylko pomidory, pamiętaj, że zaledwie 14 roślin pomidora może zapewnić roczny zapas pomidorów dla dwóch osób.Używaj nawozów, które są bezpłatne.

Używanie niechemicznych ścinków trawy lub ludzkiego moczu jako bogatego w składniki odżywcze i wolnego nawozu. Dwadzieścia części wody z jedną częścią moczu to doskonały nawóz dla sadzonek lub moczenie ściętej trawy w wodzie, aby zrobić herbatę do podlewania i nawożenia roślin. Więc nie wydawaj dużo na ogród, kiedy nawozy można dostać za darmo.Sadząc sadzonki pomidorów, posadź je aż do pierwszego zestawu liści. Pozwala to roślinie wyhodować większy i głębszy system korzeniowy. Im więcej korzeni wykiełkuje twoja roślina, tym więcej pomidorów roślina będzie w stanie utrzymać i tym bardziej będą aromatyczne.Podlewaj zioła doniczkowe! Dobrze podlewaj zioła doniczkowe, ale nie podlewaj zbyt mocno, co jest częstym błędem. Szałwia, tymianek, rozmaryn i estragon nie przerażają nieco suche środowisko. Z kolei mięta, szczypiorek i pietruszka wymagają stałej wilgoci. Upewnij się, że pojemnik ma odpowiednie otwory drenażowe i ułóż warstwę żwiru na dnie doniczki jako warstwę drenażową. Gwarantuje to, że woda nie wypływa prosto.Ostrym sposobem na pozbycie się szkodników z ogrodu jest spryskanie roślin gorącą mieszanką musztardy lub czerwonej papryki (jedna łyżka ostrej musztardy lub czerwonej papryki na litr wody). Roztwór można bezpiecznie spryskiwać bezpośrednio na liście w ogrodzie, a szkodniki nie mogą znieść jego smaku!Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że ekologiczne ogrodnictwo może być całkiem proste. Wiele osób zajmujących się ogrodnictwem za pomocą chemikaliów nie zdaje sobie sprawy z korzyści płynących z przechodzenia na produkty ekologiczne. Upewnij się, że jesteś gotowy, aby skorzystać ze wskazówek, których się tutaj nauczyłeś, aby jak najlepiej wykorzystać swój ogród. Możesz nawet zainspirować kilka innych osób do tego samego!