Blog

Istotne aspekty związane z zakładaniem firmy w Wielkiej Brytanii

Rynek brytyjski jest bardzo ciekawy i rozległy oraz pozwala przedsiębiorcom na generowanie całkiem dużych dochodów, niezależnie od branży.

Nie powinno więc nikogo dziwić, że wielu Polaków w UK decyduje się na założenie własnej firmy w tym miejscu. Rzecz jasna zakładanie własnej firmy to proces, który wiąże się z obowiązkiem zwrócenia uwagi na wiele kwestii formalnych. Dobrą wiadomością jest to, że przedsiębiorcy z Polski, którzy podejmują taką decyzję, mogą liczyć na wsparcie w zakresie kwestii urzędowych i formalnych. Warto uzyskać więcej informacji na temat kwestii ważnych przy tworzeniu własnej firmy na obszarze Wielkiej Brytanii.

Istotne aspekty związane z zakładaniem firmy w Wielkiej Brytanii

Co warto mieć na uwadze przy zakładaniu firmy w UK?

W głównej mierze, ważną sprawą jest zarejestrowanie przedsiębiorstwa w stosownych urzędach. Tak jak w przypadku Polski, również na obszarze Wielkiej Brytanii, tworzenie własnej firmy jest w znaczącym stopniu uproszczone dla Brytyjczyków, a także dla obcokrajowców, którymi są też Polacy. Problematyczna może się okazać niezbyt dobra znajomość języka angielskiego, brytyjskich przepisów oraz ich zrozumienie. Dobrze więc pomyśleć o fachowej pomocy pod tym względem.

W przypadku kwestii formalnych, kluczową kwestią jest zgłoszenie przedsiębiorstwa do brytyjskiego systemu podatkowego, a także uzyskanie wielu zezwoleń i koncesji, w zależności od formy prowadzonej firmy. Poza tym przy zakładaniu przedsiębiorstwa, warto zastanowić się nad reklamą, zakupem sprzętu oraz zatrudnieniem wykwalifikowanych fachowców posiadających duże doświadczenie i sporą wiedzę w danej branży. Można więc zauważyć, że tworzenie własnej firmy w UK to sprawa bardzo złożona i odpowiedzialna.

Ważną informacją jest to, że w wielu sprawach związanych z tworzeniem firmy w Wielkiej Brytanii, wsparcia mogą udzielić różni fachowcy, tacy jak na przykład https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/. Takie firmy zajmują się nie tylko prowadzeniem bieżącej księgowości oraz spraw kadrowo-płacowych, ale oprócz tego specjalizują się w rejestrowaniu firm w imieniu klientów i reprezentowaniu ich przed urzędami oraz innymi organami. Szczególnie godne polecenia są polskie biura rachunkowe w UK, w przypadku których odpada problem bariery językowej.