Blog

Przydatne wskazówki dla każdego, kto chce kupić ubezpieczenie samochodu

Musisz ubezpieczyć swój samochód, prawda? Większość stanów tego wymaga i wielu kierowców z tego korzysta.

Chociaż wykupienie polisy jest ważne, znalezienie odpowiedniej polisy jest równie ważne. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom, które mogą pomóc w podjęciu właściwych decyzji dotyczących ubezpieczenia samochodu.Rodzice, którzy chcą ograniczyć do minimum składki na ubezpieczenie samochodu swojej rodziny, dobrze zrobią, jeśli kupią samochód, którego ubezpieczenie jest ogólnie dostępne. Późny model, mniej efektowny samochód będzie generalnie tańszy w ubezpieczeniu, a zwłaszcza pozwoli zaoszczędzić pieniądze, jeśli włączysz nastoletnie dzieci, które możesz chcieć uwzględnić w swojej polisie.Kilka lat temu rozsądnie byłoby zrezygnować z płatności medycznych z polisy ubezpieczenia komunikacyjnego, podczas gdy powszechne było oczekiwanie, że polisa ubezpieczenia zdrowotnego pokryje prawie wszystkie koszty leczenia związane z wypadkiem. Teraz, gdy ubezpieczenie zdrowotne staje się coraz bardziej restrykcyjne, warto wykonać obliczenia, aby sprawdzić, czy warto przywrócić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne do planu ubezpieczenia samochodu.Twój nastoletni kierowca może kwalifikować się do wielu zniżek, które mogą sprawić, że ubezpieczenie samochodu będzie bardziej przystępne, więc nie zapomnij zapytać. Niektóre firmy dają zniżkę dobrym studentom z GPA powyżej 3.0. Składki Twojego nastolatka mogą również stopniowo spadać, ponieważ gromadzą one rekord bezpieczeństwa w prowadzeniu pojazdu. Kursy jazdy defensywnej i samochód z wieloma funkcjami bezpieczeństwa mogą również zapewnić tańszą polisę.Każdy, kto chce kupić ubezpieczenie samochodu w korzystnej cenie, powinien sprawdzić dostępność zniżek grupowych lub partnerskich. Grupy pracodawców, stowarzyszenia zawodowe i inne organizacje często negocjują specjalne stawki dla swoich członków, co może skutkować znacznymi oszczędnościami. Dlatego opłaca się porównywarka mając na uwadze tego typu potencjalne rabaty.Jeśli nie przejeżdżasz tyle mil rocznie, zajrzyj do ubezpieczenia swojego samochodu. Przydatne wskazówki dla każdego, kto chce kupić ubezpieczenie samochodu

Jeśli każdego roku przejeżdżasz mniej niż 12 000 mil na swoim samochodzie i nie masz ubezpieczenia na niski przebieg, możesz co miesiąc tracić sporo dodatkowych pieniędzy.Dowiedz się, ile mil przejedziesz w ciągu roku, zanim otrzymasz wycenę ubezpieczenia samochodu.

Jest to kolejny ważny czynnik w składkach na ubezpieczenie samochodu, więc chcesz się upewnić, że firma dokładnie oszacowała ilość czasu spędzonego w drodze. To może dać duże oszczędności na Twojej wycenie.Możesz zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu, jeśli Twój samochód jest starszym samochodem, statecznym samochodem (takim jak 4-drzwiowy sedan lub hatchback) lub ma na nim wiele kilometrów. W takim przypadku możesz po prostu wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, aby spełnić wymagania swojego stanu i nie zawracać sobie głowy ubezpieczeniem kompleksowym.Rozważ zmianę obecnego ubezpieczenia na polisę o niższym zasięgu, aby zaoszczędzić kilka dolarów więcej. W zależności od wymagań ubezpieczeniowych Twojego stanu i jeśli leasingujesz lub wynajmujesz pojazd na własność, możesz obniżyć ubezpieczenie, aby co miesiąc zaoszczędzić trochę dodatkowych pieniędzy.Jeśli właśnie wyszłaś za mąż lub jeśli współmałżonek ma ubezpieczenie samochodu w innej firmie, rozważ połączenie swoich polis w jedną. Większość ubezpieczycieli udziela znacznych rabatów na każdy dodatkowy pojazd w gospodarstwie domowym. Zaoszczędzisz sobie również trochę kłopotów, nie mając do czynienia z wieloma firmami ubezpieczeniowymi.Posiadanie polisy ubezpieczenia samochodu jest zarówno korzystne, jak i kosztowne. Wybór odpowiedniej polisy może pomóc w zwiększeniu korzyści, a także obniżeniu kosztów. Jak wyjaśniliśmy w tym artykule, dostępnych jest wiele opcji i wiele wskazówek, które mogą pomóc. Rozważ je dokładnie przed podjęciem decyzji.