Biznes

Tymczasowe budynki mieszkalne

Firmy budowlane, które wykonują zlecenie często w miejscach, które nie posiadają dobrej infrastruktury, często korzystają z różnego rodzaju kontenerów, które mogą służyć jako mieszkania dla pracowników, tymczasowe magazyny czy też garaże.

Z pewnością możemy obecnie zamówić kontener dla pracowników, który będzie dobrze wyposażony, może posiadać on łazienkę, aneks kuchenny, wszystkie meble niezbędne dla naszego pracownika. Oczywiście są to kontenery bardzo wytrzymałe, będą odporne na działanie wody, są także ocieplone dlatego też możemy wykorzystywać je również w zimie. Dodatkowo mogą być wyposażone w systemy wodno-kanalizacyjne czy też ogrzewanie.

Tymczasowe budynki mieszkalne

Kontenery pracownicze w płyt warstwowych

Dużą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest z pewnością możliwość łatwego przeniesienia ich w inne miejsce, w tym przypadku powinniśmy przygotować odpowiednie podłoże, może być to wylewka betonowa, lub też jeżeli nie chcemy ingerować w otoczenie, możemy tego rodzaju kontenery postawić na pustakach, paletach euro. Rozwiązań w tym przypadku jest bardzo wiele, można zamówić je w różnych rozmiarach, przykładowo mieszczących się na naczepie samochodu ciężarowego. Są łatwe w transporcie, możemy łatwo je zdemontować i złożyć na miejscu, często ściany składają się ze stałych płyt, mogą być wyposażone w różne opcje jeżeli chodzi o drzwi oraz okna.

Nowe pawilony, które można łatwo przenieść, doskonale sprawdzają się także jako garaże na placu budowy, składy gdzie będziemy mogli przechowywać narzędzia. Oczywiście możemy je postawić także na działce rekreacyjnej, będzie to także świetny pomysł w przypadku kiedy potrzebujemy dodatkowego budynku gospodarczego obok domu, jednak warunki zabudowy nie pozwalają na postawienie budynku murowanego. W tym przypadku nie potrzebujemy pozwolenia na budowę, zatem będziemy mogli postawić tego typu zabudowania bliżej ogrodzenia, lepiej wykorzystać powierzchnię, którą posiadamy.

Z pewnością kontenery pracownicze z płyt warstwowych doskonale będą sprawdzały się także w warunkach jesiennych i zimowych. Dzięki możliwości wyposażenie ich w grzejniki, podłączenia elektryczności oraz mediów będą to bardzo wygodne obiekty mieszkaniowe dla pracownika. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na tego typu rozwiązania ze względu na dostępność, dodatkowo firma nie musi wynajmować pokoi pracowniczych, dowozić pracownika z hotelu na plac budowy.